Ładowanie...
przegrody1.jpg przegrody10.jpg przegrody11.jpg przegrody12.jpg przegrody13.jpg przegrody2.jpg przegrody3.jpg przegrody4.jpg przegrody6.jpg przegrody7.jpg przegrody8.jpg przegrody9.jpg
48h

Najtańsze kurtyny paskowe w Polsce - sprawdź cenę:

Instrukcja montażu

1. Po odebraniu przesyłki (lub przesyłek) z kurtyną sprawdź, czy ilość pasków danego wymiaru zgadza się z liczbą podaną na załączonej specyfikacji oraz, czy liczba listew zębatych o różnych długościach jest identyczna z podaną w specyfikacji. W przypadku rozbieżności proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy przed rozpoczęciem dalszych czynności.
2. W przypadku zamówienia kurtyn różnej wysokości i szerokości odseparuj od siebie rulony okutych pasów oraz przynależne danej kurtynie odcinki listwy zębatej od pozostałych i ułóż obok danego otworu bramowego. Czynność trzeba powtórzyć dla wszystkich otworów. Sprawdź, czy w każdym przypadku występuje płaszczyzna nośna dla oparcia listwy zębatej o szer. ok. 30 mm. Kurtynę można zamontować zarówno w otworze (wieszając listwy pod nadprożem, ryglem czy sufitem), jak i poza otworem (przytwierdzając listwy do bocznej krawędzi nadproża lub belki wsporczej). W zależności od rodzaju wybranego montażu odpowiednio obróć listwę, wykorzystując pasujący komplet otworów montażowych.
3. Zamocuj listwy zębate do podłoża nośnego za pomocą łączników odpowiednich dla danego podłoża (np. dla betonu zaleca się stosowanie kołków HILTI, dla stali i drewna - wkrętów). łączniki o optymalnej średnicy ∅6 nie wchodzą w skład dostawy. Należy przewidzieć 6 pun- któw mocowania na 1 mb szerokości kurtyny. Listwy zębate muszą być zamocowane w taki sposób, aby do boku jednego odcinka przyłożyć bok drugiego tworząc sumarczyczną długość danej listwy odpowiadającą szerokości kurtyny. Należy dbać o równy rozstaw między zębami (odległość zębów na łączeniach taka sama jak na poszczególnych listwach). Listwa powinna być montowana w poziomie.
4. Rozwiń rulony z paskami. Załóż jeden pasek wzuwając go na zęby listwy zębatej. Rozprostuj i sprawdź odległość do posadzki. Optymalnie kurtyna powinna wisieć ok. 1 cm powyżej posadzki. W przypadku zbyt długich pasków można je łatwo skrócić za pomocą nożyka do tapet.
5. Po dopasowaniu długości pasków do wysokości otworu rozwiń pozostałe rulony i nałóż na zęby stosując właściwy zakład sąsiadujących pasków (na 1 ząb - dla 50 mm, na 2 zęby - dla 100 mm, na 3 zęby dla 150 mm).
6. Paski należy nakładać naprzemiennie (jeden pod spód, kolejny na wierzch, następny znów pod spód, kolejny na wierzch itd). Ostatni pasek może delikatnie wystawać poza szerokość całej kurtyny i jest to prawidłowe (rozmieszczenie pasków wynika z rozmieszczenia zębów). W przypadku montażu w otworze, gdy nie ma bocznego luzu montażowego należy ostatni pasek zawiesić tak, aby nie kolidował z boczną ścianą otworu (np. poprzez zagęszczenie zakładu w jednym lub kliku miejscach).
7. Bezpośrednio po zamontowaniu paski kurtyny mają tendencję do samoczynnego podwijania się. Zjawisko to może trwać do 2-3 dni, po czym samoczynnie zanika (zanik "pamięci" pcv).
Pobierz instrukcję w formacie PDF